• شماره پشتیبانی : 09196622379
 • ویزای انگلستان

  شرایط اخذ ویزای انگلستان را می‌توان به عنوان یکی از سخت‌ترین شرایط اخذ ویزا برای متقاضیان ایرانی معرفی کرد. ویزای توریستی انگلیس در مدت زمان‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله و به درخواست متقاضی صادر می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که برای اخذ هر یک از این انواع باید مدارک مشخص شده‌ای ارائه کنید. درخواست ویزای انگلیس از طریق سایت سفارت این کشور ارائه می‌شود اما برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به دفاتر VFSGlobal در ایران و خارج از ایران مراجعه کنید.

  • شرایط اخذ ویزای انگلیس تا حدود زیادی به شرایط اخذ ویزای شینگن شباهت دارد.
  شرایط اخذ ویزای انگلیس
  شرایط اخذ ویزا دعوتنامه معتبر از بستگان درجه یک – تاریخچه سفری – گردش حساب – تمکن مالی
  حداقل میزان تمکن مالی ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان برای هر نفر
  گردش حساب مورد نیاز ۳ تا ۶ ماه اخیر
  هزینه اخذ ویزا توسط ویزالند ۶ ماهه: ۲۷۰ دلار داخل ایران – ۲۵۰ دلار خارج از ایران
  هزینه اخذ ویزا، در صورتی که خودتان بخواهید اقدام کنید ۶ ماهه: ۱۲۹ دلار
  هزینه گرفتن وقت سفارت توسط ویزالند منطبق با هزینه درخواست ویزا
  هزینه گرفتن وقت سفارت، در صورتی که خودتان بخواهید وقت سفارت بگیرید ۶ ماهه: ۱۲۹ دلار
  نحوه اقدام برای اخذ ویزا الکترونیکی
  ورود با این ویزا به کشورهای: مکزیک – پاناما – کوبا – جامائیکا – پرو – بلاروس و ۲۰ کشور دیگر
  نحوه تعیین وقت سفارت از طریق VFSGlobal
  مدت زمان تعیین وقت سفارت ۱۴ روز کاری
  زمان اعتبار ویزا ۶ ماهه – ۲ ساله – ۵ ساله – ۱۰ ساله
  مطابق درخواست متقاضی
  مصاحبه برای اخذ ویزا ندارد
  مدارک مورد نیاز وقت سفارت اسکن و یا عکس واضح پاسپورت متقاضی
  وقت سفارت فوری ندارد
  ویزای فوری ندارد
  تائیدیه مدارک مهر دارالترجمه
  زبان ترجمه مدارک ولزی – انگلیسی
  مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا ۳ هفته
  نرخ ریجکتی (درجه سختی ویزا) ۹.۶۷% از ۱۱ هزار درخواست
  رایج ترین دلیل ریجکتی
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت
  • تاریخچه سفری نامناسب
  • اعلام اشتباهی نوع ویزای درخواستی
  امکان اعتراض در صورت ریجکتی ندارد
  رفع ریجکتی رفع ریجکتی ندارد – پس از ریجکتی دوباره باید درخواست خود را ارسال کنید.
  بهترین حالت اقدام (از نظر تعداد نفرات) فردی
  نیاز به پیکاپ ندارد – از طریق پست برای شما ارسال می‌شود
  محل انگشت نگاری دفاتر VFSGlobal در ایران – ترکیه – امارات – گرجستان و دیگر کشورها
  ساعات و روزهای کاری سفارت خانه یکشنبه تا پنچشنبه
  ساعت ۸:۳۰ تا ۱۵

  شرایط اخذ ویزای انگلیس؛ راه سختی در پیش دارید اما ناامید نباشید!

  شرایط اخذ ویزای انگلستان متاسفانه در سایت سفارت این کشور اعلام نشده است و مواردی که در ادامه به شما اعلام می‌کنیم، تنها از تجربیات کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند برگرفته شده است. شرایط اخذ ویزای انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

  ۱. مدارک مالی:

  تمکن مالی متقاضیان ویزای انگلیس برای هر نفر باید مبلغی حدودا بین ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان تا ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان باشد. تمکن مالی ویزای انگلستان باید به پوند و یا دلار آمریکا صادر شود. گردش حساب ویزای انگلیس نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه آخر باشد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه فقط تعداد تراکنشات مد نظر می‌باشد. مدارک مالی متقاضی ویزای انگلیس با دقت کامل بررسی می‌شود! به طوری که حتی حقوق دریافتی و اجاره پرداختی شما در گردش حساب ارائه شده بررسی می‌شود.

  ۲. ارائه دعوت‌نامه:

  دعوتنامه ویزای انگلیس حتما باید از سوی بستگان درجه یک، یک دوست و یا آشنا ارسال شود. در متن دعوتنامه ویزای انگلیس حتما باید مدت زمان اقامت، تاریخ ورود و خروج به انگلیس، نسبت شما با دعوت‌کننده و محل اقامت شما در انگلیس ذکر شود.

  ۳. تاریخچه سفری:

  در صورتی که دعوتنامه ندارید، تاریخچه سفری ملاک مهم‌تری است. ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای استرالیا و ویزای کشورهای آسیایی یک تاریخچه سفری قدرتمند محسوب می‌شوند.

  • توجه داشته باشید که ممکن است ویزاهای ارائه شده از سفارت‌خانه کشور مقصد و به منظور اعتبار سنجی استعلام شود.

  وقت سفارت انگلیس؛ فقط باید انگشت نگاری شوید!

  فرم درخواست ویزای انگلیس به صورت آنلاین در سایت سفارت این کشور تکمیل می‌شود. همچنین شما باید پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، هزینه ویزای خود را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید دفتر مورد نظر خود را برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ارائه کنید. شما فقط برای دریافت ویزای تحصیلی باید یک مصاحبه کوتاه انجام دهید و برای دریافت دیگر انواع ویزای انگلیس نیازی به مصاحبه ندارید.

  ویزای انگلیس تضمینی؛ تضمین ویزای انگلستان چیست؟

  واقعیت این است که هیچکس نمی‌تواند هیچ تضمینی برای اخذ ویزای انگلیس به شما بدهد. تنها تضمین اخذ ویزای انگلستان این است که شما با یک تاریخچه سفری قدرتمند (منظور از تاریخچه سفری قدرتمند ویزای شینگن، استرالیا، آمریکا و یا ویزای قدرتمند کشورهای آسیایی می‌باشد) و مدارک مالی خود اقدام کنید.

  انواع ویزای انگلستان؛ کدام ویزای انگلیس برای من مناسب است؟

  با توجه به هدف شما از سفر به انگلیس، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می‌شود. محبوب‌ترین ویزاهای انگلیس ویزای کاری، تحصیلی و توریستی می‌باشد که در ادامه شرایط اخذ آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم:

  ۱. ویزای توریستی انگلیس:

  مهم ترین شرط اخذ ویزای توریستی انگلستان، مدارک مالی می‌باشد. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، مدارک مالی ویزای انگلیس به دقت بررسی می‌شود به طوری حتی حقوق دریافتی و یا اجاره پرداختی باید در گردش حساب مشهود باشد! ایده‌آل ترین تمکن مالی ویزای انگلیس برای هر نفر مبلغی بین ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تا ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.

  ۲. ویزای تحصیلی انگلیس:

  ویزای تحصیلی انگلستان به ویزای Tier4 معروف است. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس حتما باید از سوی یک مدرسه، دانشگاه و یا کالج برگه پذیرش تحصیلی ارائه کنید. تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلیس کاملا به رشته تحصیلی شما در این کشور بستگی دارد. همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان حتما باید مدارک تحصیلی خود را (براساس رشته انتخابی) ارائه کنید.

  ۳. ویزای کار انگلستان:

  دعوتنامه از سوی یک کارفرما، شرکت و یا موسسه مهم ترین شرط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس است. همچنین شما فقط در صورتی مجاز به کار در انگلیس هستید که مدرک زبان آیلتس (بسته به شغل مورد نظر) ارائه کنید.

  مدارک اخذ ویزای انگلیس؛ برای دریافت ویزای انگلیس چه مدارکی باید ارائه شود؟

  مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس حتما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی و یا ولزی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای انگلستان نیست و مهر دارالترجمه کافی است. چک لیست مدارک ویزای انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

  📑 گذرنامه متقاضی ویزای انگلیس با حداقل یک صفحه خالی

  📑 گذرنامه‌های قبلی متقاضی به همراه ویزاهای قبلی

  📑 تمکن مالی به پوند و یا دلار آمریکا

  📑 گردش حساب ۳ تا ۶ ماه آخر

  📑 اصل و ترجمه شناسنامه

  📑 ارائه کلیه اسناد منقول و غیر منقول به همراه ترجمه

  📑 ارائه دعوت نامه معتبر (در صورت دارا بودن)

  📑 ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

  📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

  📑 واچر هتل

  قیمت ویزای انگلیس؛ برای درخواست ویزای انگلیس چقدر باید هزینه پرداخت کنیم؟

  هزینه درخواست ویزای انگلستان، با توجه به مدت اعتبار ویزای صادر شده متغییر می‌باشد. همچنین به طور معمول هزینه درخواست ویزای انگلیس در دفتر تهران، ۲۰ دلار گرانتر از دفاتر VFSglobal خارج از ایران می‌باشد. هزینه ویزای انگلیس با توجه به مدت اعتبار آن در جدول زیر آماده شده است:

  • در جدول زیر هزینه ویزای توریستی انگلیس اعلام شده است و این مبالغ به دلار آمریکا می‌باشد.
  مدت اعتبار ویزای دریافتی اقدام از دفتر تهران اقدام از دفاتر VFS Global خارج از ایران
  ۶ ماهه ۲۷۰ دلار ۲۵۰ دلار
  ۲ ساله ۶۲۰ دلار ۶۰۰ دلار
  ۵ ساله ۱۰۸۰ دلار ۱۰۶۰ دلار
  ۱۰ ساله ۱۳۵۰ دلار ۱۳۰۰ دلار

  مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای انگلیس؛ جواب ویزای انگلیس در چه بازه زمانی صادر می‌شود؟

  حدودا در مدت زمان ۲ تا ۳ هفته کاری به درخواست ویزای انگلستان شما پاسخ داده می‌شود. در صورتی که از دفاتر خارج از ایران اقدام کرده باشید، باید پاسپورت خود را به دفتری که در آن انگشت نگاری شده‌اید، پیکاپ کنید و حتما باید تا ۳۰ روز پس از دریافت جواب ویزا پاسپورت خود را پیکاپ کنید. اما اگر در دفتر تهران انگشت نگاری شده باشید، پاسپورت به آدرس مشخص شده پست می‌شود. سفارت انگلیس طرح‌های جداگانه‌ای برای جوابدهی به درخواست ویزا ارائه کرده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

  ۱. سرویس استاندارد:

  با این انتخاب این سرویس، باید ۱۲۵ دلار برای ویزای ۶ ماهه در سایت سفارت پرداخت کنید و جواب ویزای شما در ۱۵ روز کاری ارسال می‌شود.

  ۲. سرویس ویژه:

  با انتخاب این سرویس، باید ۴۰۹ دلار برای ویزای ۶ ماهه به سفارت انگلیس پرداخت کنید . جواب ویزای شما در ۵ روز کاری برای شما ارسال می‌شود.

  ۳. سرویس سوپر ویژه:

  با انتخاب سرویس سوپر ویژه، باید ۱۴۰۶ دلار برای ویزای ۶ ماه انگلیس پرداخت کنید که در این صورت، جواب ویزای شما در ۲۴ ساعت برای شما ارسال می‌شود.

  ریجکت ویزای انگلیس؛ چرا درخواست ویزای انگلستان رد می‌شود؟

  رایج ترین دلیل ریجکتی ویزای انگلیس، عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت می‌باشد. در صورتی که افسران ویزای انگلیس به مدارک مالی شما شک داشته باشند، شما با بند عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها ریجکت می‌شوید. تاریخچه سفری نامناسب و ارائه دعوتنامه نامعتبر نیز از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای انگلیس می‌باشند.

  رفع ریجکت ویزای انگلیس؛ به ریجکت ویزای انگلیس می‌توانیم اعتراض کنیم؟

  رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد. شما هر زمانی که مایل باشید می‌توانید با رفع کردن نواقص پرونده خود مجددا برای اخذ ویزای انگلستان اقدام کنید. امکان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس وجود دارد و نحوه اعتراض به آن در انتهای برگه ریجکتی ذکر شده است. اما پیشنهاد می‌کنیم برای اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس اقدام نکنید. چرا اقدام مجدد برای دریافت ویزای انگلیس هزینه کمتری برای شما خواهد داشت!

  آدرس سفارت انگلیس در تهران

  سفارت انگلستان در تهران از سال ۱۳۷۸ دایر می‌باشد و آدرس تهران، خیابان فردوسی، بین خیابان نوفل لوشاتو و خیابان جمهوری، پلاک ۱۹۸ واقع شده است. توجه داشته باشید که بخش ارائه خدمات ویزا و کنسولی سفارت انگلیس در ایران همچنان تعطیل می‌باشد.

  نگاه کلی به اخذ ویزای انگلیس

  • هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس وجود ندارد. شما به هریک از این دفاتر که مراجعه کنید، در نهایت مدارک شما در دفتر ابوظبی بررسی خواهد شد.
  • تمکن مالی، گردش حساب و ارائه دعوتنامه و یا تاریخچه سفری قدرتمند از شرایط اخذ ویزای انگلیس می‌باشد.
  • با توجه به هدف شما از سفر به انگلیس، ویزای این کشور در انواع توریستی، تحصیلی، کاری، ترانزیت و سرمایه گذاری صادر می‌شود.
  • فرم درخواست ویزای انگلیس به همراه پرداخت هزینه درخواست ویزای این کشور به صورت آنلاین و در سایت سفارت این کشور انجام می‌پذیرد.
  • ویزای توریستی انگلستان در مدت زمان‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله و به درخواست متقاضی صادر می‌شود. البته برای درخواست ویزای بلند مدت باید مدارک بیشتری ارائه کنید.
  • به طور معمول جواب ویزای انگلیس در بازه زمانی ۲ تا ۳ هفته کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری صادر می‌شود و می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، جواب ویزای خود را زودتر از مدت زمان اعلام شده دریافت کنید.
  • از رایج ترین دلایل ریجکت ویزای انگلیس می‌توانیم به عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها، ارائه دعوتنامه نامعتبر و تاریخچه سفری نامناسب اشاره کنیم.
  • رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد و شما حتی ۱ ساعت پس از ریجکتی و به شرط رفع نواقص پرونده خود می‌توانید مجددا برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید.
  • بخش کنسولی سفارت انگلستان در ایران تعطیل می‌باشد و شما برای دریافت ویزای این کشور باید به دفتر کارگزاری VFSglobal درخواست خود را ارائه کنید.